امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

فروشگاه لوازم خانگی گلسرخ

GOLESORKH

تضمین کیفیت و قیمت
تقلبهای جدید در عرضه لوازم خانگی !!!
تقلب عجیب در بازار لوازم خانگی
 
به گزارش تابش کوثر؛مدتی است خبر ساخت لوازم خانگی با کیفیت پایین و بسته بندی های شیک در حاشیه های تهران و ساوه به گوش می رسد که اجناس را با مارک و لوگوی خارجی روانه بازارهای مرزی می کنند و با ضمانت نامه های نامعتبر به مشتریان می فروشند. غیر از این اما کلاهبرداری به بازار تهران هم رسیده است. ...
 تقلب عجیب در بازار لوازم خانگی
به گزارش تابش کوثر؛مدتی است خبر ساخت لوازم خانگی با کیفیت پایین و بسته بندی های شیک در حاشیه های تهران و ساوه به گوش می رسد که اجناس را با مارک و لوگوی خارجی روانه بازارهای مرزی می کنند و با ضمانت نامه های نامعتبر به مشتریان می فروشند. غیر از این اما کلاهبرداری به بازار تهران هم رسیده است. فروشندگان تهرانی برای فرار از دست تعزیرات، قیمت هایی که در فاکتور اجناس می نویسند، با قیمتی که از مشتری می گیرند، بسیار متفاوت است و درصورت اعتراض مشتری از فروختن کالا به او خودداری می کنند. این موضوع درحالی رخ می دهد که اعضای اتحادیه لوازم خانگی می گویند؛ برخی نمایندگی های رسمی فروش لوازم برای اینکه بتوانند قیمت ها را بیشتر از نرخ های مصوب نمایندگی ها بفروشند، دیگر کالای خود را در فروشگاه های زنجیره ای نمی فروشند.
 
آقای محمد طحان پور، رییس اتحادیه صنف لوازم خانگی می گوید: «ما در تولید برخی از کالاهای لوازم خانگی پیشرفت خوبی داشتیم. این پیشرفت مان تا قبل از خروج آمریکا از برجام سیر صعودی گرفته بود.»
 
بازار لوازم خانگی این روزها حال خوشی ندارد و بازار کلاهبرداری و سوءاستفاده در آن حسابی داغ شده است. از جعل برندهای معتبر روی کالاهای بنجل و دست چندم گرفته و فروختن آن در بانه تا ترفند نمایندگی ها برای گرانفروشی. طحان پور در این باره می گوید: برخی کالاها مانند یخچال را در تهران تولید می کنند و در بانه به فروش می رسانند. این کالاها را در شهرک های اطراف تهران و ساوه تولید می کنند. اجناس را بسیار شیک و عیناً مانند کالاهای خارجی تولید می کنند. موتور و پوسته لوازم خانگی ارزان قیمت چینی را به ایران می آورند و در کارگاه های غیرمجاز تهران سر هم کرده و با شابلون، نشان برندهای معروف به روی آن کالاهای تقلبی حک می شود و آن را به بانه می برند و به فروش می رسانند.
 
رییس اتحادیه صنف لوازم خانگی می گوید: من خبر دارم که یخچال ساید بای ساید را در حوالی مشهد تولید می کنند و به بانه می برند و آنجا به نام جنس خارجی به چند برابر قیمت می فروشند. در بانه، گارانتی متفرقه روی کالا می گذارند و دفترچه ضمانت غیر معتبر نیز به آن اضافه می کنند و به نام جنس خارجی و به اصطلاح اورجینال به مردم می فروشند.
 
رییس اتحادیه صنف لوازم خانگی ادامه داد: ماشین لباس شویی و حتی جاروبرقی را نیز به این صورت به فروش می رسانند که ما در حال پیگیری برخی از آن ها هستیم. کالا را در جعبه هایی شبیه به کالاهای اصلی می گذارند و به مردم می فروشند. در فضای مجازی نیز این اجناس را به نام کالای وارداتی به فروش گذاشته اند و بعضاً شماره تلفن هایی در کرمانشاه؛ بانه و جوانرود را هم منتشر کرده اند که افراد با آن ها ارتباط بگیرند، اما دفاتر این افراد همگی در تهران اند.
 
طحان پور درباره وضعیت تولید کالاهای داخلی می گوید: تا زمانی که بازار ارزی در نوسان است، وضعیت تولید نیز کم رونق بوده و با مشکل مواجه است. چرا که همه کارخانجات وابستگی ارزی دارند. مواد اولیه کارخانه های تولید لوازم خانگی وارداتی است و با تلاطمات ارزی کارخانه ها دچار مشکل می شوند. اخیراً کارخانه های ضعیف هم دچار مشکل شده اند و چرخ شان به سختی می چرخد.
 
100درصد افزایش قیمت لوازم خانگی
 
رییس اتحادیه صنف لوازم خانگی می گوید: نوسانات ارزی اخیر باعث افزایش 100درصدی برخی کالاها شده است اما به طور کلی در همه کالاها بین 60 تا 100 درصد افزایش قیمت را داشته ا یم. گفته می شود برخی فروشگاه های لوازم خانگی کالاهای خود را به مشریان عرضه نمی کنند. طحان پور در این باره می گوید: برخی واحدهای صنفی به دلیل نوسانات قیمت از فروش کالاهایشان امتناع می کنند چرا که معتقدند با فروش اجناس شان دیگر نمی توانند فروشگاه خود را تأمین کنند. فرض کنید شما ماشین داشتید و به شما بگویند چرخ های ماشین تان را به من بدهید!؟ اجناس داخل فروشگاه ها نیز برای صاحبان شان همین طور است. البته این ها را درباره واحدهای صنفی می گویم نه شرکت ها و فروشگاهای نمایندگی برند؛ واحدهای صنفی درحال از دست دادن سرمایه های خود هستند؛ بسیاری را می شناسم که در سه ماه گذشته، بیش از 30 درصد از سرمایه های خود را از دست داده اند.
 
رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: ما به طور متوسط سالانه به یک میلیون لوازم خانگی برای جهیزیه، یک میلیون دستگاه لوازم خانگی برای تعویض کهنه با نو و 300 تا 400هزار دستگاه لوازم خانگی وارداتی نیاز داریم. طبیعی است که وقتی واردات ممنوع شود و تولید کاهش یابد، بازار سیاه به راه می افتد.
 
تماس با ما خدمات مشتریان گلسرخ خلاصه سایت

فروشگاه اینترنتی گلسرخ افتخار دارد تا از طریق شماره های ویژه زیر در خدمت مشتریان گرامی باشد.

تلفن   :   34432588 026  (خط ویژه )

همراه :  5530*800*0930

 

logo-samandehi
آمار بازدید : 601 تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد فروشگاه لوازم خانگی گلسرخ محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح